javascript"> Emily

štvrtok 18. apríla 2019

Ahojte,

konečne som si našla voľnú chvíľku.
    Starostlivosť o moju mamu ma oberá takmer o všetok môj čas a nielen to, som fyzicky, ale najmä psychicky vyčerpaná. Spím 3 - 4 hodiny. Niekedy príde dcéra s vnúčatkami, tak vtedy ožijem, lebo mi dosť pomáha a ja si môžem na chvíľu oddýchnuť a niečo normálnejšie uvariť alebo upiecť. 
    Tentokrát to boli muffiny, nie je s nimi veľa práce a hlavne, že mi pomáhali vnúčatá. Na fotenie ich už zostalo len niekoľko, aj to boli celú noc na terase schované pred líškou. Je drzá, odkedy sme sa tu nasťahovali, tak je u nás každodennou alebo lepšie povedané večernou návštevou. Aj keď máme psa, aj tak sa pretiahne cez plot a príde hľadať niečo pod zub. Pes už aj reťaz pretrhol, ale ona je rýchlejšia.
     Nemám veľa času na fotenie, ale aspoň niekoľko obrázkov pre moju radosť a možno aj niekomu z vás potešia oko.


... pľúcnik lekársky, za plotom nášho pozemku, ani som nevedela, že ho tam máme, neterka mi doniesla malú kytičku ...

... aj niekoľko malých fialiek v tráve, ale nebolo z čoho urobiť kytičku ...

... náš strážca, je naozaj výborný, ale nepodarilo sa mi ho veľmi odfotiť, začal sa váľať po zemi ...

... skúmavý pohľad ...

... včera som odrhla niekoľko vetvičiek z Mirabelky ...

... nádhera ...

... a dnes ... 

... muffiny, pomáhali vnúčatká ......  pri sťahovaní sa rozbili tri krásne vázy, tak som musela kúpiť novú  a keďže teraz zlatá fičí, tak trošku "zlata neuškodí"...  


 

    Emily

7 komentárov :

 1. Krásné obrázky, oko jsem si potěšila. A mít za sousedku lišku, to bych se bála. Přeji hodně sil, při pečování o maminku. Marie

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásne obrázky, oči som si potešila. Treba si častejšie ukradnúť času na takúto pastvu. Prajem mnoho síl a krásne sviatky! Ana

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Milá Emilko, jsem moc ráda, že si našla chvilku i na nás! Věřím, že prožíváš velmi vyčerpávající období! Moc ti přeji hodně sil a alespoň trochu radosti!
  Na dálku zdravím a myslím na tebe! Helena

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Fotka s pľúcnikom je ako maľovaná. Som rada, že si si našla kúsok času a podelila si sa s nami o fotky a myšlienky. Chápem, nemáš to ľahké, ale spávať dlhodobo 3-4 hodiny denne môže nahlodať aj Tvoje zdravie... A muffinky sú luxusné. Prajem Ti veľa síl.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Milá Emily. Pozdravujem Ťa a prajem veľa síl v Tvojom nie práve najľahšom období.Tie mafinky vyzerajú fantasticky. D. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tie rozkvitnuté konáriky vedia dodať domovom takú atmosféru. Milujem to :-) Krásne to máš všetko :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ahojky krásně jarní atmosféra.Krásné jaro!

  OdpovedaťOdstrániť