javascript"> Emily : apríla 2015

pondelok 27. apríla 2015

Opäť fialky

Ahojte,

opäť fialky, tentokrát vytvorené rukou človeka. Túto krásnu nie úplnú súpravu s fialkami som dostala od jednej skvelej osôbky. Doslova som si ju vydrankala. Najprv veľmi nechcela, ale po čase mi ju darovala sama. Urobila mi veľkú radosť. Stále som si na ňu spomenula, keď som si natrhala fialky, ale až teraz som si našla čas a urobila pár obrázkov. K tomu ešte čerstvé fialky, ktoré som chcela použiť na koláč (príspevok vložím neskôr).


... romantika nesmie chýbať ;-)) ...

So srdečným pozdravom
Emily

Ďakujem všetkým za návštevu na mojom blogu a milé slová, z ktorých mám úprimnú radosť.

piatok 17. apríla 2015

Fialky

Ahojte,

dnes trošku o Fialke voňavej (Viola odorata). Je liečivá vytrvalá bylina z čeľade fialkovité (Violaceae). Je to jedna z najkrajších lesných fialiek. Má veľké voňavé fialové kvety, podľa nich je aj pomenovaná. Je to z Wikipédie. 
    Dnes u nás pršalo celý deň, ale k večeru trošku prestalo, tak som si išla natrhať trošku fialiek. Naozaj iba trošku, lebo odvtedy, čo nám zatepľovali panelák, tak takmer všetko kvetenstvo (aj buriny) je zdevastované. 
    Podarilo sa mi ich vytrhnúť celé trsy a také drobnučké, že som ich dala do misy s vodou a vložila som niekoľko vodných sviečok.Vyšívané fialky mám už veľmi dlho, tipujem tak 25 rokov, takže výšivky nie sú nové.
... zvončeky v predsieni, ešte od veľkonočných sviatkov, ale zatiaľ ich nechám... sú zavesené na venčeku, priviazané rybárskym vlascom ...


... občas si pozriem, kto to chodí "špehovať" na môj blog, táto štatistika je z pred malej chvíle ...


... tu sú zobrazené zdroje ...

... dnes ...

... zdroje ...

... za týždeň ...

... niekedy je to zaujímavé sledovať, aspoň naďabím na nové blogy, ktoré nie sú mojimi sledovateľmi ...


    So srdečným pozdravom
Emily

štvrtok 9. apríla 2015

Veľkonočne u nás

   Ahojte, veľkonočné sviatky vyvrcholili v utorok, ešte poniektorí boli na dovolenkách. Moji svokrovci budú Veľkú noc sláviť o týždeň, ako všetci pravoslávni veriaci na Slovensku a v iných krajinách sveta, takže my oslavujeme dvakrát ;-)).
    Počas veľkonočných sviatkov sa zišla rodina, síce nie všetci, ale nebola som sama. Účasť na liturgiách  a chystanie občerstvenia a pokrmov pre návštevy nám zabrali takmer celé sviatky, ale aspoň vtedy sa stretávame s rodinou, blízkymi a známymi. Každý sa chce vyrozprávať, takže niekedy sa nedostanem ani k slovu.
    Cestou z obchodu som odtrhla niekoľko vetvičiek z nejakého kríka, krásne mi doma rozkvitol. Každý rok ho ošklbávam, už som pomaly nemala čo odtrhnúť. Vajíčka mám už niekoľko rokov, stále sú krásne.


... jedno z vyšívaných vajíčok som dala do rámčeka ...

... dekorácia na stole zo živých klinčekov a vetvičiek ...

So srdečným pozdravom
Emily